Yönetim Kadromuz

Erol Bilecik / Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı

1962 yılında Antakya’da doğan Erol Bilecik, ilk, orta ve lise öğrenimini yine Antakya’da tamamlamıştır. 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendisleri arasında yer almıştır. 

 

Erol Bilecik, 1989 yılında İndeks Bilgisayar AŞ’yi kurarak, günümüzde 200’den fazla dünya teknoloji markasının ürünlerini 8.000’den fazla iş ortağı kanalıyla Türkiye’deki bireysel ve kurumsal tüketicilerle buluşturan Index Grup şirketlerinin oluşmasını sağlamıştır.

 

2002-2005 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜBİSAD’ın (Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve 2010-2014 dönemleri arasında İTÜ Mezunlar Derneği’nin Başkanlığını yapmıştır. 20 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşen Genel Kurul ile birlikte, 12 Ocak 2017 tarihinden itibaren sürdürdüğü TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini tamamlamıştır.

 

5 Haziran 2018 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. 4 Eylül 2020 tarihi itibarıyla Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Vekilliği görevine devam etmektedir.

 

Erol Bilecik, eğitim alanına verdiği destekler ve yaptığı katkılar dolayısıyla 15 Temmuz 2010 tarihinde TBMM Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilmiştir.

 

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

   

Salih Baş / Genel Müdür 

1965 yılında doğan Salih Baş, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1990 yılından itibaren Index Grup’ta görev almaktadır.
İlk olarak İndeks Bilgisayar AŞ’nin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüş, 2003 yılında Datagate AŞ’ye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak atanmıştır.  Halen grup şirketlerinden İndeks Bilgisayar AŞ, Teklos AŞ, İnfin AŞ ve Desbil AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ile Despec AŞ, Neotech AŞ ve Neteks AŞ’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

 

Evli ve 1 çocuk babası olan Salih Baş, İngilizce bilmektedir.
 

   

 

Halil Duman / Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO

1965 yılında Giresun’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Bulancak’ta tamamlamış, 1987 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1987 yılında Yücelen İnşaat AŞ’de muhasebe departmanında başlayıp, kısa bir süre sonra bu şirketin Mali İşler Müdürlüğü görevine atanmış ve 2000 yılına kadar bu sorumluluğu üstlenmiştir. 2000 yılı Eylül ayında  İndeks Bilgisayar AŞ’de Mali İşler Direktörü olarak çalışmaya başlamıştır. 2003 yılında şirketin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Halen İndeks Bilgisayar AŞ ve grup şirketleri olan Datagate AŞ, Despec AŞ, Neteks AŞ ve Teklos AŞ‘de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.  1985 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanına sahip olup, İstanbul SMMMO üyesidir. Bağımsız Denetçi ünvanına sahiptir. Evli olup, 2 çocuğu bulunmaktadır.

 

 

 

Bahadır Bilecik / Genel Müdür Yardımcısı

1979 yılında Antakya’da doğan Bahadır Bilecik, 2002 yılında Niğde Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında İndeks Bilgisayar AŞ’de Retail Satış Grubu Müşteri Temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2005-2007 yılları arasında İndeks Bilgisayar AŞ’de OEM Pazarlama Grubu Kanal Yöneticiliği yapmıştır. 2007 yılında yine İndeks Bilgisayar AŞ’de Aratoptan Satış Yöneticisi olarak; 2009 yılında ise Anadolu Yaygın Satış Grubu’nda Satış Yöneticisi olarak görev almıştır. 2012 Eylül – 2014 Mart döneminde Index Grup şirketlerinden Neotech AŞ’de Satış Müdürü olarak görev alan Bilecik, 2014 yılının Mart ayında yine Index Grup şirketlerinden Datagate AŞ’de Satış Müdürü görevini üstlenmiştir. Bilecik, 1 Kasım 2019 tarihinden itibaren Datagate AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.


Evli ve 2 erkek çocuk babası olan Bahadır Bilecik, İngilizce bilmektedir.

 

 

 

Begüm Yalnız / Genel Müdür Yardımcısı

 

1982 yılında İstanbul’da doğan Begüm Yalnız, lise eğitimini Sankt Georg Avusturya Lisesi’nde tamamlamış ve 2007 yılında Kadir Has Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. 2007 yılı Ekim ayında Index Grup şirketlerinden Datagate AŞ’de Ürün Müdürü olarak görev almaya başlamıştır. 2015 yılı Şubat ayında İş Birim Müdürlüğü sorumluluğunu üstlenmiştir. 2016 yılı Kasım ayında Pazarlama Müdürlüğü görevine atanan Yalnız, 1 Kasım 2019 tarihinden itibaren Datagate AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

 

Begüm Yalnız, İngilizce ve Almanca bilmektedir.