Despec AŞ, Colorful’un Türkiye’deki Tek Yetkili Distribütörü Oldu

26.05.2022

1998 yılından bu yana Index Grup çatısı altında IT ve mobil aksesuar ürünleri ile yazıcı sarf ürünlerinin distribütörü olarak faaliyet gösteren ve kendi kulvarının lider firması olan Despec AŞ, grafik kartı alanında Çin’in lider markası Colorful’un Türkiye’deki dağıtımından sorumlu tek yetkili şirket oldu.

25 yılı aşkın deneyimiyle Çin’in önde gelen tüketim malzemeleri üreticisi olarak hizmet veren Colorful’un Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Despec AŞ oldu. Grafik kartı alanında Çin’de lider konumda bulunan Colorful’un sahip olduğu ürün gamında anakartlar, grafik kartları, All-in-One PC, bellek, SSD, endüstriyel sunucu, bilgisayar kasası, güç kaynağı, Hi-Fi oynatıcı, endüstriyel entegrasyon çözümü ve hizmetleri bulunuyor.

Despec AŞ Genel Müdürü Emrah Küçükgirgin yeni işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: “NVIDIA, AMD ve Intel'in Çin'deki stratejik ortağı olan Colorful’un Türkiye’deki tek distribütörü olmaktan mutluluk duyuyoruz. Portföyünde kurumsal ve tüketici ürünleri barındıran Colorful ile farklı türdeki birçok teknolojik ürünü ülkemize getireceğiz. Distribütörlük alanında dünyanın en iyi markalarını müşterilerimize sunma hedefimizde önemli bir etkiye sahip olan bu gelişmeden güç alarak önümüzdeki süreçte de portföyümüzü lider markalarla genişletmeye devam edeceğiz.”