Index Grup’un Yeni CIO’su Ayşegül Sayın Oldu

20.07.2020

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri grubu Index’in yeni CIO’su; Pamukbank, Halkbank, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda üst düzey yönetim pozisyonlarında edindiği bankacılık ve teknik deneyimiyle, sektörde örnek olarak gösterilen birçok yeni teknoloji ve uygulamayı başarıyla hayata geçirmiş olan Ayşegül Sayın oldu.

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri grubu Index’in CIO pozisyonuna, yaklaşık 30 yıllık kariyer yolculuğunda, dijital dönüşüm, banka birleşmeleri, veri yönetişim yapılarının kurulması gibi kritik çalışmalarda liderlik rolü üstlenen Ayşegül Sayın getirildi.

Ayşegül Sayın kimdir?
Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ayşegül Sayın, kariyerine 1991 yılında N.V.Turkse Shell’de proje mühendisi olarak başladı. 1994-1998 yılları arasında Pamukbank’ta önce proje yöneticisi, sonrasında 2005 yılına kadar yazılım geliştirme departmanında birim yöneticisi olarak çalıştı. Ardından Halkbank’ta teknolojik mimari yönetimi daire başkanı olarak görev alan Sayın, 2016-2019 yılları arasında ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü olarak çalıştı.