Index Grup'un Yeni İnsan Kaynakları Direktörü Berivan Haligür Oldu

22.02.2024

Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup'un yeni İnsan Kaynakları Direktörü, meslekte 23 yıllık tecrübeye sahip olan Berivan Haligür oldu. Haligür, uzun yıllar görev aldığı Pepsico Türkiye'nin yanı sıra farklı şirketlerde pek çok insan kaynakları projesini ve uygulamasını başarıyla hayata geçirdi. 

Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup'un İnsan Kaynakları Direktörlüğü pozisyonuna, insan kaynakları alanında 23 yıllık tecrübeye sahip olan Berivan Haligür getirildi.  

Berivan Haligür kimdir? 

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Berivan Haligür, yüksek lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan Kaynakları programında yaptı.  

Kariyerine 2002 yılında TüvRheinland Bursa ofisinde İK Uzmanı olarak başlayan Haligür, 2004-2006 yılları arasında SOYKAN Marketler İnsan Kaynakları Uzmanı olarak devam etti. 2006 yılında Pepsi Şişeleme Grubu'nda Bölge İnsan Kaynakları Sorumlusu olan Haligür, 2015 yılında ise Pepsico Türkiye Satış İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonunda göreve atandı. Pepsico Türkiye atıştırmalık ve içecek firmalarının kurumsallaşmasıyla birlikte sorumlu olduğu bölgesi genişleyen Haligür Orta Anadolu, Karadeniz ve Doğu Türkiye bölgesinde İK süreçlerini yönetti. 2015-2019 yıllarında Lazzoni Mobilya İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışan Haligür, 2020 yılında Türkiye Petrolleri Açık Deniz Teknoloji Merkezi'nde Organizasyon Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Berivan Haligür, 12 Şubat 2024 tarihinden itibaren Index Grup'ta İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev alıyor.