Jarvisen ile Yabancı Dil Problemi Sona Eriyor

07.04.2021

Dünyanın en iyi dil çeviricisi Jarvisen, artık Datagate’in ürün portföyünde yer alıyor. Türkçeyi 60 dile çevirebilen Jarvisen dil çeviricisi, başta turizm olmak üzere pek çok sektörde dil problemini ortadan kaldıracak.

Dünyada en çok konuşulan 60 ülke dili arasında en hızlı ve en doğru tercümeyi yapan Jarvisen Translator (dil çeviricisi), Datagate ile Türkiye’de de satışa sunuluyor. Başta turizm olmak üzere sağlık, bilişim teknolojileri, finans, hukuk, spor ve enerji sektörleriyle ilgili çok geniş bir kelime dağarcığına sahip olan Jarvisen Translator, yabancı dil problemini ortadan kaldırmakta iddialı.

Anında tercüme konusunda çığır açacak Jarvisen Translator’ın akıllı çeviri motoru, konuşmalar arasında doğru sesi tanımaya ve çeviri yapmaya imkan sağlıyor. iFlytek’in akıllı yapay zeka çeviri motoruyla çalışan ürün, neredeyse yarım saniyeden daha kısa bir sürede tercüme yapıyor. Gürültü azaltma özelliğine sahip uzak alan mikrofonu da bulunan Jarvisen Translator’ın, WiFi veya eSIM ile çalışan ve 98 ülkede iki yıl boyunca hiçbir ilave ücret ödenmeden kullanılabilecek iki farklı modeli bulunuyor. Tüm bireysel ve kurumsal tüketiciler, Jarvisen sesli dil çeviri cihazlarını perakende teknoloji mağazaları ve e-ticaret sitelerinden temin edebilirler.

Jarvisen Translator’ı Türkiye’ye kazandırmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Datagate AŞ Genel Müdürü Salih Baş, “Rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı günümüz dünyasında uluslararası alanda iş yapmak artık şart. Ancak şöyle bir gerçek var; farklı ülke pazarlarından iş insanlarıyla bağlantı kurmak için yabancı dil, iletişim engeli olarak  karşımıza çıkıyor. Jarvisen Translator, aslında tam da bu ihtiyaca cevap veriyor. Gerek dış ticaret yapanlar, gerek yabancı dili bir seyahat engeli olarak görenler, yanlarından bir saniye bile ayırmak istemeyecekleri yeni yardımcıları Jarvisen Translator sayesinde dünyada 60 farklı dilde konuşan 200 ülkede rahatça seyahat etme ve yurt dışı iş bağlantılarıyla daha rahat iletişim kurma imkanına kavuşacaklar. Bu sayede yabancı dil artık hem iş dünyası hem de seyahatseverler için bir engel olmaktan çıkacak. Bu işbirliğinin ülkemizde pek çok sektöre katkı sağlayacağına inanıyorum ama bunun yanında hepimiz için günlük yaşamı da kolaylaştıracağı kesin. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla herkese şunu söyleyebilirim; dünya ile bağlantı kurmaktan korkmayın. Datagate AŞ olarak bundan sonra da teknolojiyle hayatı kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.